Opis opracowania

Tom XIV - Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego i Innych Krajów Słowiańskich

 

Cyfrowy reprint unikalnego w skali Europy, a może i świata. 16 - to tomowego dzieła wydawanego pod redakcją Filipa Sulimierskiego, Bronisława Chlebowskiego i Władysława Walewskiego w latach 1880 -1902. Każdy z tych tomów to blisko 1000 gęsto zadrukowanych stron, stanowiących znakomity przewodnik po wszystkich miejscowościach, które kiedykolwiek znajdowały się w granicach państwa polskiego.
Szczególnie polecamy go ludziom rozkochanym w badaniu historii swoich rodzinnych miejscowości i ich okolic, studentom i historykom oraz tym wszystkim, którzy zajmują się badaniami genealogicznymi.
Efekt ogromnej i żmudnej pracy, zapisany teraz w postaci cyfrowej na krążkach CD przetrwa pokolenia - jeżeli zmieniać się będą technologie i związane z nimi nośniki do przechowywania informacji, to raz zamienione tutaj na zapis cyfrowy informacje, będzie można przetwarzać już w sposób automatyczny.

 

Rok wydania oryginału
1895
Język
POLSKI
Ilość stron opracowania
938
Braki wersji drukowanej (oryginału)
nie stwierdzono
Sposób wykonania opracowania

Zeskanowane wszystkie strony oryginalu i zaimportowane do pliku w formacie PDF. Plik zabezpieczony przed nieuprawnionymi zmianami i kopiowaniem, nagrany na płytę CD chronioną w opakowaniu DIGIPAK

Szacunkowa wielkość pliku opracowania
115.571 kB - sul_tom14.pdf
Wymagania dotyczące uzywanego oprogramowania

- komputer z systemem operacyjnym co najmniej Win95
- przeglądarka plików PDF - ADOBE ACROBAT READER w wersji co najmniej 4.05

Minimalne parametry techniczne komputera

- procesor Pentium 150 MHz
- pamięć operacyjna 32 MB
- napęd CD 12x