Opis opracowania

Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego
 i Innych Krajów Słowiańskich

 

Cyfrowy reprint unikalnego w skali Europy, a może i świata. 16 - to tomowego dzieła wydawanego pod redakcją Filipa Sulimierskiego, Bronisława Chlebowskiego i Władysława Walewskiego w latach 1880 -1902. Każdy z tych tomów to blisko 1000 gęsto zadrukowanych stron, stanowiących znakomity przewodnik po wszystkich miejscowościach, które kiedykolwiek znajdowały się w granicach państwa polskiego.
Szczególnie polecamy go ludziom rozkochanym w badaniu historii swoich rodzinnych miejscowości i ich okolic, studentom i historykom oraz tym wszystkim, którzy zajmują się badaniami genealogicznymi.
Efekt ogromnej i żmudnej pracy, zapisany teraz w postaci cyfrowej na krążkach CD przetrwa pokolenia - jeżeli zmieniać się będą technologie i związane z nimi nośniki do przechowywania informacji, to raz zamienione tutaj na zapis cyfrowy informacje, będzie można przetwarzać już w sposób automatyczny.


 

Rok wydania oryginału
1880 (tom I) do 1902 (tom XVI)
Język
POLSKI
Ilość stron opracowania
960 w tomach od I do XIV i  po 720 w tomach XV i XVI
Braki wersji drukowanej (oryginału)
nie stwierdzono
Sposób wykonania opracowania

Zeskanowane wszystkie strony oryginalu i zaimportowane do plików w formacie PDF. Pliki zabezpieczone przed nieuprawnionymi zmianami i kopiowaniem, nagrane na 16 płyt CD chronionych w portfelu AKOSS

Szacunkowa wielkość pliku opracowania 100 MB dla każdego z tomów od I do XIV i ca. 70 MB dla tomu XV i XVI
Wymagania dotyczące uzywanego oprogramowania

- komputer z systemem operacyjnym co najmniej Win95
- przeglądarka plików PDF - ADOBE ACROBAT READER w wersji co najmniej 4.05

Minimalne parametry techniczne komputera

- procesor Pentium 150 MHz
- pamięć operacyjna 32 MB
- napęd CD 12x